SSK Döküm Alma

SSK Döküm Alma

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak sigortalı alışan vatandaşlarımız, internet üzerinden sigortaları ile ilgili olarak en güncel bilgileri döküm olarak alabilme olanağına sahip olabilmektedir. İnternet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde sigorta bilgileri ile ilgili olarak en güncel bilgilerin alınabilmesine olanak sağlamakta olan SGK döküm alma işlemi E-SGM uygulaması üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. 

SGK Döküm Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden SGK döküm alma işlemini gerçekleştirebilmek için vatandaşlarımızın öncelikli olarak T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Bu işlemden sonra E-SGM uygulaması üzerinde yer almakta olan güvenlik kodu resmindeki harf ve sayıları doğru ve eksiksiz olarak güvenlik kodu bölümüne yazmaları gerekmektedir.

Daha sonra ise sorgula sekmesine tıklandığında açılan sayfa içerisinde hizmet bilgisi seçeneğine tıklaması ve açılan alt kategoriler içerisinden 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklanarak, sigorta bilgileri ile ilgili olarak detaylı bilgi döküm halinde alınabilmektedir. Ayrıca tüm bu bilgiler en güncel şekilde vatandaşlara bu uygulama üzerinden sunulmaktadır.

SSK Hizmet Dökümü Almak İçin : Tıklayınız

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz