Şifresiz Ssk Hizmet Dökümü

Şifresiz Ssk Hizmet Dökümü

Şifresiz Ssk Hizmet Dökümü

Hizmet dökümü ; kişilerin yıllarca çalışmalarının karşılığı olarak işverenin sigorta primi olarak yatırdığı ve daha sonra çalışanın bu sayede emekli olduğu uygulamanın dökümüdür. Emekli olmak için gerekli olan prim süresinin doldurulup doldurulmadığı , işverenin primleri zamanında ve eksiksiz yatırıp yatırmadığını görebildiğimiz uygulama SSK hizmet dökümü sayfasıdır.Bu uygulama çalışanlar arasında herhangi bir karışıklık olmaması için farklı hizmet kollarına göre isimlendirilmiştir ve ayrılmıştır.

SSK bu hizmet kollarından biridir.Eski adıyla SSK,yeni adıyla 4A olarak nitelendirilmektedir. Bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar bu hizmet kolu içerisinde değerlendirilmektedir.4A kapsamında çalışan kişiler ve emekli olmak isteyen çalışanlar hizmet dökümüne ihtiyaç duymaktadır. SSK Hizmet dökümü almak eskiden çok kolay bir iş değildi ve çalışan işveren arasında bu yüzden çok sıkıntılar yaşanmaktaydı.Ama artık bu işlem eskisi kadar zor değildir ve çalışanlar kolaylıkla ve anında hizmet dökümlerine ulaşabilmektedirler.

Ssk Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Şifresiz SSK hizmet dökümü sorgulamasına ulaşılmak için şifresiz sorgulama işleminin kullanılması yeterlidir.Bu uygulama için kişinin sadece kimlik bilgilerini bilmesi ve SGK’nın resmi internet sitesine giriş yapması yeterlidir. sgk.gov.tr adresine girerek kimlik bilgileriyle hizmet dökümüne ulaşmak mümkündür.Bunun yanında bu uygulama sayesinde 4A emeklilik hesaplama , 4A prim sorgulama işlemi de şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

ŞİFRESİZ SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN : TIKLAYINIZ

Etiketler:

Yorumlar

  1. nursel akbaş diyor ki:

    eşimden dul maaşi alıyorum ıkı oglum var buyuk oglum 18 yaşını bıtitdiği ıçın maaşi kesıldi. dılekçe verdımm ama bana geçmedı dıgerı oğlum evde 18 den küçük kesılmedı buyuk oglumun maaşi bana geçmıyormu

  2. ismail Aykut diyor ki:

    DEĞERLİ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ SSK GÜN PRİM VS, KONU ASKERLİK 24,AY VE 18,AY OLMAK ÜZERE ASKERLİK YAPAN VATANDAŞLARIN NEDEN SSK GÜNÜ BOŞ SAYILIYOR OYSA BUGÜN 12,AY ASKERLİK DİĞER İNSANLARIN GÜNÜ AYI YILI BOŞMU BU BÜYÜK HAKSIZLIK OYSA ASKERDE GEÇEN SÜRE SSK YA YANSIMALI ÇÜNKÜ BU HAK, HUKUKTUR EĞER TC, BUYSA DİĞECEĞİM YOK.

Yorum Yaz