SGK Hizmet Dökümü Şifresiz Giriş

SGK Hizmet Dökümü Şifresiz Giriş

ŞİFRESİZ SSK HİZMET DÖKÜMÜ

SSK’lı olarak çalışanlar yeni düzenleme ile 4A kapsamında anılmaktadır. Yeni düzenleme dediğimiz noktada SGK’nın yaptığı yenilikleri söylemek mümkündür. SGK tarafından yapılan yeniliklerin en önemlisi bütün sigorta kollarını tek bir sistemde birleştirmiş olmasıdır. Yani Bağ-kur, Emekli Sandığı ve Ssk’lı çalışanların bütün işlemleri artık ortak bir noktadan yapılabilmektedir.

Eski düzenlemelerde her hizmet kolu için çalışanlar ayrı sıkıntılara, zorluklara maruz kalmaktaydı. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu zorlukları ortadan kaldırabilmek için peş peşe düzenlemeler yapmıştır. İlk düzenleme e-devlet sistemidir. Bu sistemde vatandaş sorgulama yapmak istediği zaman e-devlet şifresine sahip olmalıdır. Diğer uygulamalara bakıldığı zaman e-devlet sistemi oluşturulabilecek en kolay uygulamadır ve insanlar sadece bir şifre alarak bütün sorgulama işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler.

Fakat SGK bununla da yetinmeyerek daha kolay ve herhangi bir uğraş gerektirmeyen bir sistem geliştirmiştir. Bu sisteme şifresiz giriş yapılabilmektedir. Çalışanın SGK hizmet dökümü şifresiz giriş işlemi için sadece kimlik bilgilerini bilmesi yeterli olmaktadır. SGK hizmet dökümü şifresiz giriş için sgk.gov.tr adresine kimlik bilgileriyle giriş yapılması yeterlidir. bu sistem üzerinden SGK hizmet dökümü şifresiz giriş yapılmasının yanında emeklilik hesaplama, ssk emekli maaş hesaplama gibi işlemlerine de gerçekleştirmek mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Genel